Af Peter Frøkjær / Mandesager.dk

I sidste uge skrev jeg om det hæderkronede danske spiritusbrand A.H. Riise, der har skiftet navn til Old St. Croix og i den forbindelse lancerer et nyt XO Reserve Legacy Limited Edition-blend. Det kan du læse mere om LIGE HER.

Nu er du så inviteret til søs på en unik havnerundfart med Old St. Croix, hvor du helt eksklusivt får muligheden for at smage den nye XO Reserve Legacy – men der er begrænsede pladser, og det er først til mølle.

KØB BILLET HER

Havnerundfart med Old St. Croix

Jeps, det kan man da kalde en vaskeægte jomfrutur, og allerede når du stiger ombord på kanalbåden i København, starter forkælelsen.

Her får du nemlig  4 smagsprøver, et originalt smageglas og en flaske Old St. Croix XO Reserve Legacy Limited Edition stukket i hånden, og så kan du ellers bare læne dig tilbage og nyde røverhistorierne, mens de ikoniske pakhuse, kajer og Holmen – hjemsted for den kongelige flåde – suser forbi.

Det er virkelig en helstøbt oplevelse og den perfekte måde at dykke ned i arven fra Albert Heinrich Riise og historien bag Old St. Croix-brandet, der strækker sig fra de solbeskinnede vestindiske øer til de danske kajpladser.

KØB BILLET HER

Havnerundfart med Old St. Croix

Og hvis du allerede er tændt på turen, kommer du helt op at ringe nu.

Prisen for havnerundfarten med Old St. Croix er nemlig 399 kroner, og det er præcis det samme, som en flaske XO Reserve Legacy koster.

Her får du så ekstra lir og en fantastisk oplevelse for livet oveni hatten.

Men der er begrænsede pladser – så du skal være hurtig, hvis du vil have krydset den her oplevelse af din bucketliste.

KØB BILLET HER

havnerundfart med Old St. Croix

Alt det praktiske

Billetten koster 399 kroner, og du får:

– 1 times havnerundfart (med overdækket båd, hvis vejret ikke lige spiller)

– 4 karakterfulde smagsprøver af Old St. Croix

– 1 originalt smageglas

– 1 flaske XO Reserve Legacy Limited Edition (værdi 399 kroner)

– Fortællinger fra Old St. Croix' Danske distributør Mac Y (de er vilde, og har mange gode historier)

Datoer og tidspunkter:

• Lørdag 5. juli: 17:30–18:30

• Fredag 11. juli: 15:30–16:30 og 17:00–18:00

• Lørdag 12. juli: 14:50–15:50 og 17:50–18:50

• Lørdag 19. juli: 14:00–15:00 og 15:30–16:30

Billetter køber du LIGE HER – det er først til mølle.


Se andre seje sager om: